על שורש האשווגנדה..

דצמבר 20, 2020

על שורש האשווגנדה..

שורש האשווגנדה נחשב לאחד מצמחי המרפא (סופר פוד) החזקים ביותר בעולם, אבל משום מה, בגלל אינטרסים כאלה ואחרים, מקבל הרבה פחות במה מהרצוי.

לאשווגנדה יש יכולות רבות, ונספר על חלק מהן כאן.

רקע קצר

אשווגנדה נחשב לצמח מרפא מיוחד במינו. הוא מסייע לטיפול במתח, עייפות, דלקתיות ואפילו בעיות פוריות (כך אומרים).

הוא נקרא גם חורף דובדבן, ויטניה משכרת (השם הלטיני הבוטני) וג'ינסנג ההודי

הוא מסייע לבעיות רבות הנגרמות כתוצאה מלחץ כמו חרדות ונדודי שנה.

מדובר בצמח מרפא יעיל ביותר. אף במקרים של אנמיה ותשישות.

הוא פועל בעיקר על מערכת העצבים.

מרכיבים – אלקאלואידים – איזוליטיארין, לקטונים סטרואידיים, ויטאנולידים, סאפונינים, ברזל ועוד!

איפה אפשר למצוא את הצמח?

יש מספר מקורות בארץ לרכישת אשווגנדה.

אחת היא חברת פוקה ישראל, שמוכרת לטעמנו את האשווגנדה האיכותית ביותר, שכן חברת פוקה העולמית נחשבת לשם דבר בעולם מוצרי צמחי מרפא.

החברה דוגלת בהקפדה על גידול הצמחים בסביבתם הטבעית בלבד, תוך שמירה על התדר הנכון. הן של תנאי הסביבה, דרך תנאים הוגנים לעובדים בשדה ועד לטיפול טבעי בייבוש וכו'. לא משתמשים בתיעוש הידוע של עולם החקלאות. בעיקר פרמקלצ'ר.

בנוסף יש בארץ עוד הרבה מאד מקורות שמוכרים את המוצר ברמות שונות, וניתן למצוא אותן על ידי חיפוש קצר בגוגל. ולבחור מה שהכי מתאים לכם.

מומלץ שלא להיכנע למחיר.

זול לא בהכרח שווה לטוב. זול יכול להיות איכות ירודה יותר.

אין מחיר לבריאות שלכם נכון?

לאשווגנדה יש יכולת לעזור במקרים חריגים?

נאמר בזהירות רבה, בהסתמך על מקורות לתכנים ששותפו ברשת, שיש מחקרים המראים כי עכברים שקיבלו תמצית אשווגנדה הראו האטה כלשהי באובדן הזיכרון, ושיפור יכולות קוגנטיביות של העכברים שסבלו ממחלת אלצהיימר.

במשך 20 ימים, ניתנה לעכברים תמצית השורש, ולאחר כ-30 ימים נמצא שהעכברים חזרו להתנהגות נורמלית. בתחילת הדרך הם לא היו מסוגלים לשמר את הדברים שלימדו אותם.

מסתבר על פי המחקר, שהאשווגנדה מגבירת ייצור סוג חלבונים מסוים בכבד, ומכך שהם נכנסים לזרם הדם, הם מסייעים לנקות חומרים מזיקים למוח כמו פלאק ועמילואיד.

אז יש תקווה סך הכל.

ניתן לקרוא מאמר מלא בנושא באתר הבא

סיכום

אז אחרי שקצת החכמתם בנושא, יש כיוון. ואנחנו מאמינים שאתם יודעים יותר עכשיו, או לפחות משתכנעים שצריך לחקור יותר כדי להצליח להנות גם מהמתנות המדהימות שהטבע נותן לנו.

חשוב לזכור שמדובר במאמר דעה בלבד. אין כאן שום אחריות או ייעוץ. על אחריות הקורא בלבד.

בהצלחה.

פוסט על אשווגנדה

האנושות המפותחת והמתפתחת

עולמנו משתנה חדשות לבקרים. לא רק בגלל המצב הנוכחי איתו נאלצת האנושות להתמודד, אלא גם בזכות בני אדם חכמים אשר תמיד רואים לנכון להמשיך ולהתפתח.

Read More »
פוסט על אשווגנדה
אוכל
admin

על שורש האשווגנדה..

שורש האשווגנדה נחשב לאחד מצמחי המרפא (סופר פוד) החזקים ביותר בעולם, אבל משום מה, בגלל אינטרסים כאלה ואחרים, מקבל הרבה פחות במה מהרצוי. לאשווגנדה יש

Read More »
בובה של אישה זקנה
אוכל
admin

אורח חיים בריא בתקופת הפנסיה

גיל הפנסיה עולה ככל שאורח החיים עולה זה כבר נתון ידוע, אנשים רבים יוצאים לפנסיה כשהם כבר מרגישים עייפים ומבוגרים מדי מבחינתם, בכדי להנות מגיל

Read More »
cake proudacts
אוכל
admin

מתכונים שווים עם מעט מצרכים

אין כמו מתכון טוב ואיכותי שאפשר לקבל עליו הרבה מאוד מחמאות. אבל יותר טוב מזה זה כמובן מתכון קצר הכנה עם מעט מאוד מרכיבים שגורף

Read More »
indian food
אוכל
admin

5 מתכונים של 5 עדות שונות

מתכוני עדות הם מתכונים טעימים ומשביעים שמי שגדל עליהם תמיד ירצה לאכול מהם עוד ועוד. פעם סודות ההכנה היו שמורים רק למאמאות הוותיקות. אבל כיום

Read More »
גיוס המונים
טכנולוגיה
admin

גיוס המונים – איך זה עובד?

אנחנו ישראלים. וכל מה שחשוב לנו הוא להמשיך ולהמציא לעולם הזה כל גאדג'ט או פטנט שעדיין חסר לו. כל אחד מאיתנו חולם להיות האקזיט הגדול

Read More »