גיוס המונים – איך זה עובד?

פברואר 9, 2020

גיוס המונים – איך זה עובד?

אנחנו ישראלים. וכל מה שחשוב לנו הוא להמשיך ולהמציא לעולם הזה כל גאדג'ט או פטנט שעדיין חסר לו. כל אחד מאיתנו חולם להיות האקזיט הגדול הבא. והכל מתחיל בשיחת חולין עם חברים בבית, נכון? אם כבר עברתם את השלב הראשון, ויש לכם מיזם בתנועה, כדאי שתכירו שיטה חזקה לגיוס כסף.

מדוע נולד הרעיון?

גיוס המונים נוצר בכדי לאפשר ליזמים לגייס כספים לפרויקטים שלהם בשיטה שונה ממה שהיה מקובל עד אז. במקום להתחנן למשקיעים גדולים ועשירים שיזרקו איזה עצם, מבקשים מההמון להשקיע.

נשמע מעניין נכון? תעשו חשבון פשוט. מה יהיה יותר קל לבקש מאדם? דולר אחד או מיליון דולר? התשובה ברורה. ובעולם הדיגיטלי של היום, לא כל כך מסובך להגיע למיליון לקוחות פוטנציאליים ולבקש תרומה של דולר אחד.

אז אם נסכם במשפט, הרעיון נוצר בכדי לאפשר לכל יזם באשר הוא לגייס כסף למיזם שלו, מבלי להיות תלותי בבעלי ממון רב.

האם זה מתאים לכל יזם?

השיטה הזו נוצרה בצורה כזאת שתאפשר לכל יזם להשתתף בה. יש מיזמים רבים ושונים לגיוס המונים שחלקכם כבר מכירים:

  • פרויקטים גדולים
  • גאדג'טים
  • אמנים שמגייסים כסף לצורך הפקת היצירה שלהם (אלבום מוזיקה, ספר ועוד)
  • מיזמים חברתיים

יש עוד סוגים של פרויקטים עבורם השימוש בגיוס ההמונים הפך נפוץ. אבל העיקרי הוא ליזמים.

מאז שהוקמה השיטה גויסו מילארדי דולרים לפרויקטים שונים ברחבי העולם. חלקם הצליחו בענק והפכו למיזמי על, וחלקם כשלו על אף הגיוס הרחב. מה שלא יהיה, זה עבד להרבה מאד יזמים, ובהחלט שכל אחד יכול להרשות לעצמו להשתתף.

איך נראה פרויקט מוצלח של מימון המונים?

פרויקט של גיוס המונים הוא פרויקט מורכב מאד ודורש מהיזמים להשקיע נכון בשיווק שלו. ישנן פלטפורמות גדולות אשר מאפשרות לפרסם אצלם את הפרויקט (תחת מגבלות שונות). באופן כללי, היזם מגדיר סכום ריאלי שהוא מעוניין לגייס עבור הפרויקט שלו. במידה והצליח, הכסף עובר אליו. במידה ולא, אז לא.

היזם מציע למשקיעים (ההמון, לא המיליונרים) תמורה עבור ה"השקעה" שלהם. לדוגמא, היזם יציע מחיר השקה מיוחד לכל המוצרים הראשונים שיושקו, והוא מגדיר תאריך יעד בו המוצרים ישווקו.

בנוסף ניתן להגדיר מדרגות שונות ולבקש מכל משקיע להחליט אם הוא מעוניין להיכנס או לא. רעיונות למדרגות השקעה:

  • חולצה/ כובע או פריט לבוש אחר עם הלוגו של המיזם תמורת סכום סמלי יחסית
  • בקבוק יין עם הקדשה מיוחדת והלוגו של המיזם
  • הפריט עצמו במחיר מיוחד
  • חבילה שמורכבת ממספר מוצרים במחיר מיוחד
  • חבילה שמורכבת ממספר מוצרים + פגישה אישית עם היזם

ועוד..

מה הן הפלטפורמות המפורסמות ביותר בתחום?

ישנן פלטפורמות בינלאומיות ומקומיות (בארץ) שמשמשות לייזמים לצורך גיוס ההמונים. המוכרות ביותר הן:

חיפוש פשוט בגוגל של הביטוי "CROWDFUNDING" או "גיוס המונים" יביא לכם מיד את התוצאות המובילות, ותוכלו להתחיל את דרככם לקראת גיוס ההון הראשון לפרויקט שלכם.

גיוס המונים

האנושות המפותחת והמתפתחת

עולמנו משתנה חדשות לבקרים. לא רק בגלל המצב הנוכחי איתו נאלצת האנושות להתמודד, אלא גם בזכות בני אדם חכמים אשר תמיד רואים לנכון להמשיך ולהתפתח.

Read More »
פוסט על אשווגנדה
אוכל
admin

על שורש האשווגנדה..

שורש האשווגנדה נחשב לאחד מצמחי המרפא (סופר פוד) החזקים ביותר בעולם, אבל משום מה, בגלל אינטרסים כאלה ואחרים, מקבל הרבה פחות במה מהרצוי. לאשווגנדה יש

Read More »
בובה של אישה זקנה
אוכל
admin

אורח חיים בריא בתקופת הפנסיה

גיל הפנסיה עולה ככל שאורח החיים עולה זה כבר נתון ידוע, אנשים רבים יוצאים לפנסיה כשהם כבר מרגישים עייפים ומבוגרים מדי מבחינתם, בכדי להנות מגיל

Read More »
cake proudacts
אוכל
admin

מתכונים שווים עם מעט מצרכים

אין כמו מתכון טוב ואיכותי שאפשר לקבל עליו הרבה מאוד מחמאות. אבל יותר טוב מזה זה כמובן מתכון קצר הכנה עם מעט מאוד מרכיבים שגורף

Read More »
indian food
אוכל
admin

5 מתכונים של 5 עדות שונות

מתכוני עדות הם מתכונים טעימים ומשביעים שמי שגדל עליהם תמיד ירצה לאכול מהם עוד ועוד. פעם סודות ההכנה היו שמורים רק למאמאות הוותיקות. אבל כיום

Read More »
גיוס המונים
טכנולוגיה
admin

גיוס המונים – איך זה עובד?

אנחנו ישראלים. וכל מה שחשוב לנו הוא להמשיך ולהמציא לעולם הזה כל גאדג'ט או פטנט שעדיין חסר לו. כל אחד מאיתנו חולם להיות האקזיט הגדול

Read More »