מאיפה עדיף להזמין? מאמזון או מאיביי?

נובמבר 10, 2019

מאיפה עדיף להזמין? מאמזון או מאיביי?

אמזון ואיביי, שתיהן שולטות בשוק הקנייה המקוונת בענק. כמעט שאין להן מתחרים. שתיהן חברות יציבות מאוד שניתן לסמוך עליהם שאם מבצעים מהם הזמנה, כנראה שהמוצר יגיע, גם אם ייקח לו קצת זמן.

אז בכל זאת מאיפה עדיף להזמין ולמה? במאמר זה תוכלו לקרוא ולהבין קצת את ההבדלים בין השתיים ולראות מאיפה עדיף לכם להזמין את הקניה הבאה שלכם.

ההבדלים בין אמזון לאיביי

ההבדל העיקרי בין השתיים הוא שאמזון מקפידה מאוד על סחורה שיוצאת ממנה ועל המחירים. כל הסחורה באמזון נחשבת לסחורה איכותית ביותר.

לעומתה איביי נחשבת יותר כאתר של שוק חופשי, וכמו כן באיביי לא תמיד המוצרים באיכות גבוהה ונרשמות החזרות רבות של מוצרים שלא נראים במציאות כמו שתוארו באתר.

הבדל משמעותי נוסף שהוא שאיביי מתמקדת הרבה במכירה של מוצרים יד שניה, דבר שאמזון הרבה פחות חזקה בו.

>> איך שופרסל הופכת לאט להיות אמזון הישראלית

משלוחים

גם באיביי וגם באמזון ניתן לשלוח מוצרים לישראל, אך בשתיהן אין התחייבות על כך שכל מוכר שנמצא שם עושה משלוחים כאלו. ישנם מוכרים שפשוט לא משתלם להם לעשות משלוחים לארץ.

אז אם אתה רוצה מוצר מסוים אתה צריך לדאוג שישלחו אותו למקום אחר בחו"ל, לשם יגיע מישהו מטעמך לאסוף את המוצר ויביא לך אותו לארץ במזוודה שלו.

מסובך, כבר אמרנו?

יש מוצרים שעדיף לא להזמין דרך המחשב

ישנם מוצרים שממש לא כדאי להזמין דרך קניה מקוונת כלל, לא משנה כמה האתר הוא איכותי. הדוגמא הטובה ביותר, שאותה ניתן לראות אינספור ברשת האינטרנט היא דוגמה של קנייה מקוונת של שמלות כלה.

כלות רבות רוצות לחסוך בעלויות של השמלה ומוצאות להן שמלת יד שניה דרך איביי, שבתמונה נראית כמו שמלת החלומות.

בפועל מגיעה שמלה שכל קשר שלה בין התמונה למציאות הוא מקרי בהחלט. בספק אם היא בכלל תעלה על הכלה המיועדת ואם הבד שלה נושם.

לכן ישנם דברים שאל, פשוט אל. אל תזמינו ואל תסתמכו ואל תסתבכו.

לעומת זאת מוצרי חשמל של חברות מוכרות אשר עושות משלוחים דרך אמזון  – משתלם מאוד להזמין מהן, ולמה? מכיוון שאתם מכירים את המותג, ישנה אחריות על המוצרים והמחיר הרבה יותר משתלם מאשר בחנות עצמה.

אז כל מקרה לגופו. לפני שאתם קונים מוצר מסוים בדקו ובררו איפה משתלם וכדאי לכם לקנות אותו, באמזון, באיביי או בכלל בחנות הקרובה לביתכם?

מאיפה עדיף להזמין מאמזון או מאיביי
פוסט על אשווגנדה
אוכל
admin

על שורש האשווגנדה..

שורש האשווגנדה נחשב לאחד מצמחי המרפא (סופר פוד) החזקים ביותר בעולם, אבל משום מה, בגלל אינטרסים כאלה ואחרים, מקבל הרבה פחות במה מהרצוי. לאשווגנדה יש

Read More »
בובה של אישה זקנה
אוכל
admin

אורח חיים בריא בתקופת הפנסיה

גיל הפנסיה עולה ככל שאורח החיים עולה זה כבר נתון ידוע, אנשים רבים יוצאים לפנסיה כשהם כבר מרגישים עייפים ומבוגרים מדי מבחינתם, בכדי להנות מגיל

Read More »
cake proudacts
אוכל
admin

מתכונים שווים עם מעט מצרכים

אין כמו מתכון טוב ואיכותי שאפשר לקבל עליו הרבה מאוד מחמאות. אבל יותר טוב מזה זה כמובן מתכון קצר הכנה עם מעט מאוד מרכיבים שגורף

Read More »
indian food
אוכל
admin

5 מתכונים של 5 עדות שונות

מתכוני עדות הם מתכונים טעימים ומשביעים שמי שגדל עליהם תמיד ירצה לאכול מהם עוד ועוד. פעם סודות ההכנה היו שמורים רק למאמאות הוותיקות. אבל כיום

Read More »
גיוס המונים
טכנולוגיה
admin

גיוס המונים – איך זה עובד?

אנחנו ישראלים. וכל מה שחשוב לנו הוא להמשיך ולהמציא לעולם הזה כל גאדג'ט או פטנט שעדיין חסר לו. כל אחד מאיתנו חולם להיות האקזיט הגדול

Read More »