מחשב נייד או מחשב נייח? מה עדיף לבחור?

נובמבר 26, 2019

מחשב נייד או מחשב נייח? מה עדיף לבחור?

איך מחליטים איזו סוג מחשב לקנות? מחשב נייח (מחשב שנמצא במקום אחד ולא זז) יכול להכיל זיכרון רב יותר, הוא גדול יותר מבחינה פיזית, ניתן להחליף מסך, מקלדת ועכבר לפי הצורך, ועצם כך שהוא לא זז ממקום למקום מסייע לשמור על הרכיבים שבו לאורך זמן רב יותר.

מחשב נייד לעומתו (המכונה לפטופ) הוא מחשב קל, קטן יחסית, הזיכרון שלו לא גדול (אבל ניתן להוסיף לו זיכרון נייד), אין שליטה על גודל המסך או המקלדת שהם קבועים כיחידה אחת שאינה מתפרקת. תמיד ניתן להוסיף חיבורים חיצוניים ובעצם להפוך את המחשב הנייד למעין מחשב נייח אבל אז הוא מאבד מיכולתו להתנייד בקלות לכל מקום.

אלו מעט פרטים יבשים על ההבדלים בין השניים. איך תדעו מה עדיף לכם? להלן מספר טיפים.

התייעצו אם אנשים שמבינים בתחום

אנשי מקצוע, או סתם חברים שמבינים בתחום המחשבים, יוכלו לסייע לכם בבחירה שלכם  – האם לבחור לקנות מחשב נייד או מחשב נייח. יש הרבה פרמטרים שצריכים לבוא בחשבון בהחלטה זו ועל כן חשוב להתייעץ ולא לבחור סתם כך.

הפרמטרים יכולים להיות שונים ומגוונים – מקום בבית, עלות המחשב, למה משמש המחשב ביום יום ועד מגוון שאלות שתצטרכו לשאול את עצמכם רגע לפני שאתם מחליטים מה לקנות.

היו מודעים לצרכים שלכם

כל אחד יודע מה הוא צריך ולמה בדיוק משמש אותו המחשב הביתי. לכן אם אתם זקוקים למחשב שישמש אתכם בעבודה ובפגישות מחוץ לבית או למשרד, רצוי כי תקנו מחשב נייד שילווה אתכם.

אבל אם המחשב נקנה לצורכי שיטוט ברשת, משחקים לילדים, שמירת תמונות וכיוצא באלו עדיף לקנות מחשב נייח, חזק ואיכותי.

היו מודעים לצרכים שלכם ואל תקנו מחשב רק כי הוא יפה או נראה טוב בעין. קנו מחשב מחברה איכותית אבל לאו דווקא מוכרת מאוד.

>> עכבר ארגונומי למחשב

עשו השוואות מחירים

השוואת מחירים בקניית מחשב חדש מתבקשת. יש הבדל במחירים בין מחשב נייד לנייח ועל כן רצוי לעשות סקר שוק. מחשב נייח יכול לעלות לעיתים פחות כסף אבל אל תשכחו כי אתם צריכים לקנות גם מסך, מקלדת ועכבר שעולים לא מעט אם משקללים הכל יחד.

כשקונים מחשב נייד הכל כלול במחיר. לכן השוו בין המחיר של המחשב הנייד לבין מחיר של מחשב נייח, מסך, מקלדת ועכבר וראו מה משתלם לכם יותר.

לאחר שהחלטתם אם לקנות מחשב נייד או מחשב נייח עשו סקר שוק של סוג המחשב אותו בחרתם וקנו ממקום בטוח. שימו לב שלא עובדים עליכם וקנו מחנות שאתם מכירים ושתיתן לכם אחריות על המחשב החדש.

מחשב נייד או מחשב נייח מה עדיף לבחור

האנושות המפותחת והמתפתחת

עולמנו משתנה חדשות לבקרים. לא רק בגלל המצב הנוכחי איתו נאלצת האנושות להתמודד, אלא גם בזכות בני אדם חכמים אשר תמיד רואים לנכון להמשיך ולהתפתח.

Read More »
פוסט על אשווגנדה
אוכל
admin

על שורש האשווגנדה..

שורש האשווגנדה נחשב לאחד מצמחי המרפא (סופר פוד) החזקים ביותר בעולם, אבל משום מה, בגלל אינטרסים כאלה ואחרים, מקבל הרבה פחות במה מהרצוי. לאשווגנדה יש

Read More »
בובה של אישה זקנה
אוכל
admin

אורח חיים בריא בתקופת הפנסיה

גיל הפנסיה עולה ככל שאורח החיים עולה זה כבר נתון ידוע, אנשים רבים יוצאים לפנסיה כשהם כבר מרגישים עייפים ומבוגרים מדי מבחינתם, בכדי להנות מגיל

Read More »
cake proudacts
אוכל
admin

מתכונים שווים עם מעט מצרכים

אין כמו מתכון טוב ואיכותי שאפשר לקבל עליו הרבה מאוד מחמאות. אבל יותר טוב מזה זה כמובן מתכון קצר הכנה עם מעט מאוד מרכיבים שגורף

Read More »
indian food
אוכל
admin

5 מתכונים של 5 עדות שונות

מתכוני עדות הם מתכונים טעימים ומשביעים שמי שגדל עליהם תמיד ירצה לאכול מהם עוד ועוד. פעם סודות ההכנה היו שמורים רק למאמאות הוותיקות. אבל כיום

Read More »
גיוס המונים
טכנולוגיה
admin

גיוס המונים – איך זה עובד?

אנחנו ישראלים. וכל מה שחשוב לנו הוא להמשיך ולהמציא לעולם הזה כל גאדג'ט או פטנט שעדיין חסר לו. כל אחד מאיתנו חולם להיות האקזיט הגדול

Read More »