חדשנות טכנולוגית בבתי הספר

נובמבר 10, 2019

חדשנות טכנולוגית בבתי הספר

העידן בו אנו חיים שונה מאוד ממה שהיה נהוג פעם בבתי הספר בישראל. מה שמקובל היה פעם, כבר לא ממש מתאים כיום ולכן יש לזרום עם השינוי ולא להילחם בו.

בתי ספר רבים החליטו לרתום את המערכת החינוכית שלהם לכך והתחילו לשלב טכנולוגיות מתקדמות בתהליכי הלמידה השונים. מצב זה הוא מעודד ומבורך.

ההבנה כי לא צריך לפחד משינויים טכנולוגיים היא כלל לא מובנת מאליה ויש בתי ספר רבים שעדיין לא הבינו זאת והם מתמקדים בשיטות חינוך והעברת מידע מיושנות ולא יעילות.

המפסידים העיקריים כאן הם התלמידים כמובן, אבל גם המורים עצמם ובית הספר היו יכולים להרוויח הרבה מאוד, במידה והיו מתאימים את עצמם לעידן המודרני שבו אנו חיים.

שילוב של טכנולוגיה יחד עם למידה

שילוב של טכנולוגיה עם למידה הוא פשוט נפלא. יש כל כך הרבה חומר שניתן להנגיש לילדים דרך האינטרנט בקלות ובמהירות.

שימוש בסרט קצר מהאינטרנט, המביע רעיון שקשה להעביר במילים, מקל על הבנת הילד את הנושא הנלמד ומקל עוד יותר על המורה, שלא נדרש לעמוד ולהסביר את הנושא שוב ושוב לאוזניים ערלות.

שיעור אינטראקטיבי יהיה מעניין יותר לכל הילדים, כך הם ייהנו, ישתתפו והכי חשוב ילמדו תוך כדי השיעור, מבלי בכלל לשים לב שהם לומדים. זהו מצב אידיאלי בו כולם מרוויחים.

נגישות טכנולוגית לכולם

האינטרנט עשה מהפכה אדירה בכל הקשור לנגישות של מידע. אחריו הגיעו הסמארטפונים שאיפשרו לקבל את המידע הזה מכל מקום ובכל זמן, והרי לך ילדים שפשוט נולדו לתוך זה ואת ההתנהלות הזו הם מכירים מגיל אפס.

לימוד, תוך כדי שימוש בטכנולוגיות מתקדמות, יקל על שילוב הילדים בעתיד בשוק העבודה, ועל כן חייבת להיות נגישות ללימוד מסוג זה בכל בתי הספר הקיימים בארץ. לימוד של שימוש נכון ובטוח בטכנולוגיות הקיימות, יועיל לילד הרבה יותר מללמוד את חוקי האזרחות במדינת ישראל, עם כל הכבוד.

>> הטלפונים הניידים הטובים ביותר בשנה החולפת

שינוי דרכי ההוראה

הטמעת הטכנולוגיה בכל בתי הספר דורשת מהמורים לא מעט השקעה. ישנם מורים לא צעירים שאינם נולדו לתוך המהפכה הטכנולוגית והם צריכים ללמוד אותה בעצמם מא' ועד ת',  על מנת שיוכלו להשתמש בה במהלך השיעורים שהם מעבירים בבתי הספר השונים.

לכן בית ספר שמחליט להטמיע שימוש בטכנולוגיות מתקדמות, צריך להבין כי מדובר פה על תהליך ארוך טווח. קודם כל יש להכשיר את כל המורים בהכשרות מתקדמות. לאחר מכן יש לקבל תקציב גבוה על מנת לרכוש כמה שיותר מחשבים לבית הספר.

רק לאחר מכן יש להתחיל וללמד את הילדים בסיוע של הטכנולוגיות השונות. אם אי אפשר להילחם בטכנולוגיה ולעצור אותה מלהתפתח, צריך פשוט להצטרף אליה ולזרום איתה, ויפה שעה אחת קודם.

 

 

חדשנות טכנולוגית בבתי הספר

האנושות המפותחת והמתפתחת

עולמנו משתנה חדשות לבקרים. לא רק בגלל המצב הנוכחי איתו נאלצת האנושות להתמודד, אלא גם בזכות בני אדם חכמים אשר תמיד רואים לנכון להמשיך ולהתפתח.

Read More »
פוסט על אשווגנדה
אוכל
admin

על שורש האשווגנדה..

שורש האשווגנדה נחשב לאחד מצמחי המרפא (סופר פוד) החזקים ביותר בעולם, אבל משום מה, בגלל אינטרסים כאלה ואחרים, מקבל הרבה פחות במה מהרצוי. לאשווגנדה יש

Read More »
בובה של אישה זקנה
אוכל
admin

אורח חיים בריא בתקופת הפנסיה

גיל הפנסיה עולה ככל שאורח החיים עולה זה כבר נתון ידוע, אנשים רבים יוצאים לפנסיה כשהם כבר מרגישים עייפים ומבוגרים מדי מבחינתם, בכדי להנות מגיל

Read More »
cake proudacts
אוכל
admin

מתכונים שווים עם מעט מצרכים

אין כמו מתכון טוב ואיכותי שאפשר לקבל עליו הרבה מאוד מחמאות. אבל יותר טוב מזה זה כמובן מתכון קצר הכנה עם מעט מאוד מרכיבים שגורף

Read More »
indian food
אוכל
admin

5 מתכונים של 5 עדות שונות

מתכוני עדות הם מתכונים טעימים ומשביעים שמי שגדל עליהם תמיד ירצה לאכול מהם עוד ועוד. פעם סודות ההכנה היו שמורים רק למאמאות הוותיקות. אבל כיום

Read More »
גיוס המונים
טכנולוגיה
admin

גיוס המונים – איך זה עובד?

אנחנו ישראלים. וכל מה שחשוב לנו הוא להמשיך ולהמציא לעולם הזה כל גאדג'ט או פטנט שעדיין חסר לו. כל אחד מאיתנו חולם להיות האקזיט הגדול

Read More »